کاندوم زبانی چیست؟

کاندوم زبانی که گاهی به آن کاندوم دهانی نیز گفته می شود، نوعی کاندوم است که برای رابطه دهانی تولید می شود و در طول این رابطه از آن بر روی زبان استفاده می شود. این مدل کاندومها برای محافظت در برابر عفونت‌ سرایت کننده ای حاصل بیماری‌های آمیزشی مانند کلامیدیا و ایدز تولید شده‌اند.

کاندوم دهانی

شفاف سازی : ما به طور کلی برای رابطه جنسی دهانی دو نوع کاندوم داریم. 1- کاندوم دهانی 2- دنتال دم یا سد دهانی است. در بین این دو نوع کاندوم پیشنهاد می شود از کاندوم دهانی استفاده نشود به دلیل این که در هنگام استفاده از این کاندوم تمام اعضای صورت در بر گرفته نمی شود وفقط زبان پوشیده می شود. کاندوم دهانی فقط از انتقال بیماری های جنسی به زبان جلوگیری می کنند در حالی که همچنان لب ها تماس مستفیم دارند. کاندوم دهانی همان کاندوم زبانی است در زیر بیشتر با کاندوم دهانی آشنا می شوید.

کاندوم زبانی چیست؟

افراد خیلی کمی هستند که بتوانند ادعا کنند که تا حالا با شریک جنسی خود رابطه دهانی نداشته اند. به همین خاطر، کاندوم زبانی یکی از بهترین روش پیشگیری از عفونت‌های مسری و بیماری‌هایی مانند ایدز است.

رابطه  دهانی رابطه ای است که، زن و مرد از لب ها، زبان و دهان خود برای تحریک آلت تناسلی و لذت جنسی رساندن  استفاده می کنند. بعضی از افراد عقیده دارند که این نوع از رابطه کار اشتباهی است. اما تحقیقات نشان داده است که رابطه ی دهانی ،در میان زوج ها بسیار مورد استقبال است و بسیاری از زوج ها از این روش برای تحریک جنس مخالف خود استفاده می کنند.

کاندوم زبانی در مقابل بقیه کاندومهای سنتی دارای طراحی اختصاصی است و از انتهای آن بازتر است تا به راحتی بر روی لب ها قرار گیرد و بتواند آنها را پوشش دهد.

اگرچه این نوع کاندوم  بعنوان یک نوع  پوشش بر روی زبان استفاده می شود  اما مانعی برای تحریک شریک جنسی حتی بدون تماس مستقیم با واژن نمی شود.

کاندوم زبانی می تواند امن‌ترین روش‌ برای  رابطه جنسی دهانی باشد که مانعی برای انتقال بیماری دهانی و دندانی نیز باشد. پس همیشه به فکر خرید کاندوم با کیفیت مناسب باشید.

بر خلاف تصور خیلی ها که فکر می کنند بزاق دهان ضد عفونی کننده است ، چیزهایی که وارد دهان شوند، با اسید معده  آغشته می شوند و از بین می روند،باید بگوییم که دهان یکی از پرخطر ترین قسمت بدن انسان برای جذب بیماری ها است.

وقتی که مسواک می زنید ،می بینید که با هر بار مسواک زدن خراشهایی در لثه بصورت ریز درست می شوند که این خراشها به صورت سریع ویروس را به خود جذب می کنند. در زبان پرزهایی است که محل مناسبی برای رشد باکتری  میکروب است. تا بتوانند به خوبی رشد کنند، بعدا به بدن حمله ور شوند. یکی از راههایی که می تواند فرد را درمقابل این حملات احتمالی باکتری ها در رابطه جنسی دهانی محفوظ بدارد، استفاده از کاندوم زبانی است.

نحوه استفاده از کاندوم زبانی

برای استفاده درست از کاندوم زبانی حتما به نکاتی که روی بسته نوشته است دقت کنید اما اگر دوست داشتید از کاندوم های معمولی استفاده کنید ما در این جا به صورت کامل نحوه استفاده از کاندوم زبانی رو توضیح می دیم.

نحوه استفاده از کاندوم زبانی به این شکل است که اگر شما برای استفاده از کاندوم زبانی برای واژن می خواهید استفاده کنید کاندوم را از وسط با قیچی نصف کنید سپس روی واژن بکشید استفاده از کاندوم زبانی می تواند با توجه به مزه ای که دوست دارید باشد تا این کار جذاب تر بشه برای شما و مشکلات و بیماری هایی که در پایین بهش اشاره می شه جلوگیری بشه اگر سوالی درباره راه های استفاده از کاندوم زبانی دارید می توانید در کامنت ها ازمون بپرسید و سعی می کنیم به صورت کامل به این سوال ها جواب بدیم.

استفاده از کاندوم دهانی در هر شرایطی، روش مناسبی برای پیشگیری از بیماریهاست.

همانطور که گفتیم کاندوم زبانی برای پیشگیری از بیماری هایی می تواند راه مناسبی باشد که چند مورد را در زیر به آنها اشاره می کنیم؛

کاندوم زبانی مانع از بیماری کلامیدیا:

کلامیدیا یک نوع بیماری‌ جنسی است که بوسیله یک باکتری به نام کلامیدیا تراکوماتیس به انسان سرایت می کند. این بیماری اگرچه در  مقابل بقیه بیماری های مقاربتی، قابل درمان تر است، اما چون اغلب نشانه ای ندارد، کامل درمان نمی شود و به صورت درمان نشده رها می شود. از جمله نشانه های این بیماری که در زنان و مردان مشترک است، احساس سوزش در هنگام ادرار است.  و همچنین ترشحاتی که زنان در ناحیه واژینال و مردان ازآلت تناسلی می بینند ، از نشانه های دیگر آن است.

این بیماری در زنان تقریبا درمانی ندارد و گاهی موجب ناباروری نیز می شود و یا ممکن است باعث درد مزمنی در لگن شود. بنابراین استفاده از کاندوم زبانی ، برای رابطه جنسی دهانی کاملا ضروری است.

 

استفاده از کاندوم زبانی، برای جلوگیری از ابتلا به سفلیس:

سفلیس ،یک بیماری است که از طریق آمیزش به وسیله باکتری ترپونما پالیدوم بوجود می آید. این بیماری یک دوره‌ی نهفته دارد که با وجود آلودگی فرد به باکتری، هیچ‌ علائمی نشان نمی دهد. سفلیس از محل ورود عفونت ،به صورت زخم‌ بدون درد ظاهر میشود. رابطه‎جنسی دهانی راهی  برای انتقال سفلیس  است.

توصیه میشود در صورتی که  شناختی نسبت به شریک جنسی خود ندارید، حتما از کاندوم زبانی  استفاده کنید!

 

کاندوم زبانی سد راه سوزاک

یکی دیگر از بیماری های مقاربتی  که ممکن است از طریق سکس دهانی انتقال داده شود ، سوزاک است. بیماری سوزاک  به وسیله باکتری نیسریا گونوره‌آ ایجاد به وجود می آید. این بیماری علاوه بر آسیبی که  به دستگاه تناسلی می زند، میتواند، گلو، چشم‌ و مقعد را هم تحت تاثیر قرار دهد.

تماس جنسی با یک فرد آلوده به سوزاک از طریق واژن، مقعد یا دهان باعث انتقال ‌عفونت می شود.بر خلاف تصور مردم، برای انتقال بیماری سوزاک حتما لازم نیست انزال اتفاق بیفتد،  چون عفونت  این بیماری، در گلو باقی می ماند، و در صورت داشتن سکس دهانی محافظت نشده احتمال مبتلا شدن به آن بسیار بالاست.

پس با این وجود و خطرهای زیاد احتمال ابتلا به بیماری های مسری که از طریق سکس دهانی به بدن افراد سرایت می کند ، بهتر است از کاندوم زبانی استفاده کنید .اگر چه استفاده از این کاندوم ها به طور قطع مانع ابتلا نمی شود ؛ اما باز پنجاه درصد از خطر مبتلا شدن می کاهد.

 

دنتال دم چیست؟

همانطور که گفته شد در یک رابطه جنسی دهانی خانم ها به صورت راحت تری به ارگاسم می رسند. اما در یک رابطه جنسی دهانی احتمال انتقال بیماری زیاد است شما با استفاده از دنتال دم می توانید درصد انتقال بیماری را کاهش بدید. دنتال دم  در واقع یک پوششی است که روی واژن قرار می گیرد و باعث می شود که دهان با واژن تماس مستفیم نداشته باشد. دنتال دم یکی از بهترین راه ها برای جلوگیری از انتقال بیماری هایی است که با رابطه جنسی دهانی منقل می شود. دنتال دم قیمت زیادی ندارد و به راحتی قابل تهییه است. 

سد دهانی چیست؟

در واقع سد دهانی ترجمه فارسی Dental Dam شما با استفاده از این پوشش یا همون سد دهانی از انتقال بیماری های که می تواند در انتقال بیماری های جنسی دهانی انتقال می یافت جلوگیری می کند. سد دهانی باعث می شود که باعث شود شما یک رابطه جنسی دهانی جذاب تری داشته باشید. با توجه به این که واژن بو و مزه بدی دارد با سد دهانی شما رابطه جنسی دهانی جذاب تری و هیجان انگیز تری خواهید داشت.

 

 

چطور کاندوم زبانی انتخاب کنیم؟

انتخاب کاندوم زبانی یکی از کمتر انتخابهایی است که افراد به دنبال آن هستند. با این وجود، کاندوم های دیگری نیز برای  رابطه جنسی دهانی هستند که باز می توان از آنها اسفاده کرد مثل:کاندوم دهانی لاتکس ،سدهای دهانی که مربعی نازک از جنس لاتکس هستند ،پوشش پلاستیکی

در اینجا نکاتی را برای  انتخاب کاندوم زبانی  به شما معرفی می کنیم:

از کاندوم بدون روان کننده استفاده کنید.

در مواقع استفاده از کاندوم‌های سنتی برای ارتباط جنسی دهانی، کاندوم‌های بدون روان کننده می توانند مناسب تر باشند.با این وجود،  استفاده از کاندوم‌های روان کننده و کاندوم‌هایی که دارای نونوکسینول-۹ هستند و به قولی اسپرم کش هستند متداول است اما این نوع کاندوم ها ، باعث سوزش و بی‌ حسی زبان می‌شوند.

 

کاندوم دهانی چیست

همانطور که گفته شد در یک رابطه جنسی دهانی امکان انتقال بیماری هایی مانند کلامیدیا،سوزاک و سفلیس وجود دارد کاندوم دهانی نوعی کاندوم است که روی زبان کشید می شود. در این حالت که کاندوم روی زبان قرار می گیرد فقط زبان ایزوله می شود و قسمت های دیگر مانند لب تماس دارند. استفاده از کاندوم دهانی عموما پیشنهاد نمی شود به دلیل همین در بر نگرفتن لب وقسمت های دیگر.

طریقه استفاده از کاندوم دهانی

پیشنهاد ما این است که از کاندوم دهانی استفاده نکنید و به جاش از دنتال دمی که در بالا گفته شده استفاده کنید. همانطور که گفته شد کاندوم دهانی فقط زبان را در بر می گیرد و در یک رابطه جنسی دهانی خیلی از انتقال بیماری جلوگیری نمی کند. استفاده از کاندوم دهانی بسیار ساده است کافی است روی زبان خود کاندو را بکشید.

چرا باید از کاندوم زبانی😜 استفاده کنیم؟

کاندوم زبانی بیشتر برای جلوگیری از بیماری های ایدز کلامیدیا استفاده می شود.

ایا بزاق دهان ضد عفونی کننده است، دلیلی برای استفاده از کاندوم زبانی😝 وجود دارد؟

بر خلاف تصور خیلی ها که فکر می کنند بزاق دهان ضد عفونی کننده است ، چیزهایی که وارد دهان شوند، با اسید معده  آغشته می شوند و از بین می روند،باید بگوییم که دهان یکی از پرخطر ترین قسمت بدن انسان برای جذب بیماری ها است.

توصیه شما قبل از رابطه جنسی دهانی😛 چیست؟

اگر از کاندوم دهانی استفاده نمی کنید قبل از رابطه مسواک نزنید چون با هر بار مسواک زدن خراشهای ریزی در دهان ایجاد می شود که بسیار سریع ویروس را به خود جذب می کند.

آیا استفاده از کاندوم زبانی باعث کاهش لذت🙈 می شود؟

اگر شما کاندوم زبانی با کیفیت عالی تهییه کنید علاوه بر این که سلامتی تان به خطر نمی افتد شریک جنسی تان لذت کافی را خواهد برد.

 

درصد انتقال بیماری های مقاربتی بدون کاندوم زبانی

90%

درصد انتقال بیماری های مقاربتی با کاندوم زبانی

5%

یکی از سوالاتی که خیلی پرسیده می شود انتقال ایدز از طریق رابطه جنسی دهانی امکان پذیر است یا نه که ما در یک پست دیگر به صورت کامل برسی کردیم.

کاندوم مناسب رابطه دهانی

کاندوم زبانی یا کاندوم دهانی مناسب ترین کاندوم ها برای رابطه جنسی دهانی است هرچند این نوع کاندوم ها بیشتر برای رابطه جنسی دهانی با واژن مناسب است. و اگر رابطه جنسی دهانی برای آلت مردانه می خواهید انجام دهید بهترین انتخاب کاندوم مردانه با مزه های مختلف است که علاوه بر این که از انتقال بیماری جلوگیری می کند مزه خوبی هم داشته باشند.

انواع کاندوم دهانی

کاندوم های دهانی تنوع مختلفی ندارند و یک نوع بیشتر ندارند هرچند این دنتال دم ها برای رابطه جنسی دهانی واژن ها مناسب است و برای رابطه جنسی دهانی آلت مردانه می توانید از انواع مزه های کاندوم هاست استفاده کنید.

 

تمامی حقوق وب سایت محفوظ می باشد. | طراحی وب سایت توسط دارکوب