همه چیز در مورد پریود بعد از قرص اورژانسی

شاید این سوال برایتان پیش آمده باشد که پریود بعد از قرص اورژانسی چقدر طول می‌کشد؟ این قرص هم می‌تواند بر چرخه قاعدگی‌تان تاثیر بگذارد و هم بدین معنا است که پریودتان ممکن است زودتر شروع شود و یا به تاخیر بیفتد. به‌طور معمول، هر چیزی ممکن است بعد از این قرص اتفاق بیفتد و ممکن است برای پریود شدن یک هفته تا چندین هفته منتظر بمانید.

جالب است بدانید که این قرص در افراد به‌صورت متفاوتی عمل می‌کند و ممکن است متوجه شوید که بعد از مصرف این قرص خیلی دیر پریود می‌شوید.

 

اولین پریود بعد از قرص اورژانسی

طبق گزارش در پریهان: هورمون‌های یافت شده در قرص اورژانسی می‌تواند به روش‌های مختلفی پریود بعدی‌تان را تغییر دهد. با اینکه بسیاری از مردم متوجه تغییرشان نمی‌شوند، برخی دیگر گزارش می‌کنند که با خونریزی شدید یا خونریزی طولانی مدت در پریود بعد از قرص اورژنسی مواجه می‌شوند.

خوب حالا ببینیم بعد از مصرف این قرص پریودتان چطور خواهد شد:

زمان‌ پریود  

پیش‌بینی دقیق پریود بعد از قرص اورژانسی بسیار سخت است. برخی از زنان در همان زمان عادی پریود می‌شوند، در حالیکه برخی دیگر چند روز زودتر یا چند روز دیرتر از زمان مورد انتظار پریود می‌شوند.

برخی تحقیقات نشان می‌دهند که هرچه قرص اورژانسی را زودتر مصرف کنید، به همان اندازه پریودتان زودتر شروع خواهد شد. البته این موضوع هنوز به‌طور قطعی ثابت نشده است.

 

مدت زمان

درست مانند زمان‌بندی پریود، طول مدت پریود بعد از قرص اورژاسی تغییر خواهد کرد. با این حال، ممکن است طول مدت پریودتان مثل پریودهای قبلی‌تان باشد. تحقیقات نشان داده‌اند که مصرف قرص اورژانسی هم قبل از تخمک‌گذاری و هم بعد از تخمک‌گذاری می‌تواند باعث طولانی‌تر شدن پریود شود. می‌توانید از انواع دمنوش برای کم شدن خونریزی قاعدگی استفاده کنید.

 

ویژگی‌های کلی

ممکن است بعد از قرص اورژانسی متوجه سبک‌تر شدن یا سنگین‌تر شدن پریودتان نسبت به روزهای عادی پریود شوید. تغییر در پریودی شدید نیز ممکن است به‌خاطر این باشد که از قرص اورژانسی بیشتر از یک بار در ماه استفاده کرده‌اید.

 

علائم دیگر

اگرچه قرص اورژانسی می‌تواند عوارض زیادی داشته باشد از جمله حالت تهوع یا سردرد، اما این علائم معمولاً بعد از 24 ساعت از بین می‌روند. با این وجود، اگر پریودتان سنگین‌تر از حد نرمال است، ممکن است احساس خستگی کنید و متوجه کاهش انرژی بدن‌تان شوید.

 

چرا قرص اورژانسی بر پریود تاثیر می‌گذارد؟

در قرص اورژانسی از هورمونی به‌نام لوونورژسترول برای پیشگیری از بارداری استفاده می‌شود، چون این هورمون رهاسازی تخمک را متوقف می‌کند. این هورمون در قرص‌های ضد بارداری هم استفاده می‌شود، اما این قرص حاوی دوز پایین‌تری از این هورمون است که سطوح هورمون طبیعی بدن‌تان را تغییر می‌دهد. اگر در قرص اورژانسی از هورمون‌های دیگری استفاده شده باشد بر چرخه قاعدگی‌تان تاثیر خواهد گذاشت که منجر به تاخیر در پریود یا پریود زودهنگام خواهد شد یا ممکن است خونریزی سنگین‌تر یا سبک‌تری را تجربه کنید.

 

تهیه و ترجمه: اختصاصی مجله اینترنتی پریهان

تمامی حقوق وب سایت محفوظ می باشد. | طراحی وب سایت توسط دارکوب