5 دلیل برای اینکه چرا باید از ماست یونانی برای لاغری استفاده کنیم؟

مزیت‌های ماست یونانی برای لاغری بسیار مشهور است و ثابت شده است که ماست یونانی باعث کاهش گرسنگی و افزایش سیری می‌شود. مصرف این ماست باعث می‌شود تا در مقایسه با دیگر غذاهایی که حاوی پروتئین و مواد مغذی کمی هستند، تاخیر در خوردن غذا اتفاق بیفتد. اما علم ثابت کرده است که ماست یونانی چیزی بیشتر از این حرف‌ها است. این ماست به‌طور طبیعی مواد شیمیایی به‌نام اسید لینولئیک مزدوج (CLA) تولید می‌کند. این اسید به‌طور مستقیم مرتبط با تولید چربی بدن و کنترل وزن در دراز مدت است. باید بگوییم که ماست یونانی به‌تنهایی می‌تواند با چاقی، کلسترول بالا، بیماری قلبی، فشار خون بالا و ام‌اس مبارزه کند. CLA یافت‌شده در ماست یونانی به کاهش وزن کمک می‌کند و مقاومت انسولین بدن را نیز به‌خوبی کنترل می‌کند.

 

ماست یونانی برای لاغری

در ادامه مقاله از پریهان به 5 دلیل اشاره می‌کنیم که چرا باید از ماست یونانی برای لاغری استفاده کنید:

 

سرشار از پروتئین است

پروتئین ماست یونانی

ماست یونانی نسبت به ماست معمولی پروتئین زیادی دارد و چه برای عصرانه بخورید چه به‌عنوان یک وعده غذایی کامل بخورید، بدن‌تان پروتئین لازم را دریافت خواهد کرد. ثابت شده است که ماست یونانی برای لاغری به کنترل اشتها و سیری کمک می‌کند و انرژی لازم را به بدن‌تان می‌رساند. پروتئین در بدن فقط از طریق غذا جذب می‌شود و جذب پروتئین نیز از اهمیت زیادی برخوردار است!

پروتئین به کارکرد بدن کمک می‌کند از جمله اینکه باعث ایحاد آنتی‌بادی‌هایی می‌شود که با بیماری مبارزه می‌کنند. پروتئین یکی از درشت مغذی‌های ضروری است که بدن برای سوخت‌وساز، رشد و دیگر کارکردها به آن نیاز دارد و باید به مقدار زیاد دریافت شود. چون ماست یونانی به مدت طولانی باعث سیری‌تان می‌شود، می‌توانید در صبحانه از آن استفاده کنید.

نکته جالب: در هر 6 اونس ماست یونانی، 15 الی 20 گرم پروتئین دریافت خواهید کرد! این مقدار برابر با 2 الی 3 اونس گوشت کم چرب است. ماست یونانی را حتماً در رژیم غذایی‌تان اضافه کنید.

 

کربوهیدارت کمی دارد

سبک زندگی با کربوهیدارت کم در رژیم غذایی مزیت‌های زیادی برای بدن دارد. کربوهیدارت‌ها، قندها و نشاسته‌هایی هستند که بدن از آن به‌عنوان منبع انرژی استفاده می‌کند. ماست یونانی برای لاغری  ارای نصف مقدار کربوهیدارت ماست معمولی است (5 الی 8 گرم در مقابل 13 الی 17 گرم).

نکته مهم: از خریدن ماست یونانی که حاوی نگهدارنده و طعم‌دهنده هستند خودداری کنید. به جای آن از ماست یونانی خانگی یا از برندهای معتبر استفاده کنید و از میوه‌های تازه، تخم کتان، دارچین و عسل برای طعم‌دهی استفاده کنید.

 

کاهش التهاب

بسیاری از افراد بر این باور هستند که محصولات لبنیاتی به‌طور مثبتی مرتبط با واکنش‌ها یا فرآیندهای التهابی هستند. با این حال، نوبت به ماست یونانی که می‌رسد قضیه فرق می‌کند. تحقیقات نشان داده است که ماست یونانی حاوی سویه‌های پروبیوتیکی لاکتاباسیلوس است که شکل‌گیری یک محیط مطلوب ضد التهابی را در سیستم خون فراهم می‌کند. این تاثیرات پروبیوتیکی ممکن است نتیجه‌ای از کارکرد بدن در مقابل میکروبیوتای درون‌زای پاتوژنیکی در سیستم گوارشی باشد.

 

شاخص گلیسمی پایین

یکی از دلایلی که ماست یونانی برای لاغری توصیه می‌شود این است که شاخص گلیسمی آن پایین است. در شاخص گلیسمی، چگونگی تاثیر غذاهای دارای کربوهیدارت بر سطوح گلوکز خون ارزیابی می‌شود. به‌طور معمول، غذاهایی که شاخص گلیسمی پایینی دارند، آهسته‌تر هضم می‌شوند، بهتر جذب می‌شوند و بهتر متابولیز می‌شوند و سطوح گلوکز و انسولین خون به‌طور آهسته‌تری افزایش می‌یابد. شاخص گلیسمی ماست یونانی بین 6 تا 11 است!

 

غنی از کلسیم است

هر 6 اونس ماست یونانی تقریباً حاوی 20 درصد مقدار کلسیم مورد نیاز بدن است. کلسیم یک ماده مغذی مورد نیاز برای بدن است که بسیاری از ما فکر می‌کنیم آن را به‌قدر کافی دریافت می‌کنیم. بدن‌تان برای به حرکت درآوردن عضلات به کلسیم نیاز دارد. عصب‌ها نیز برای برقراری ارتباط با یکدیگر به کلسیم نیاز دارند. برای کاهش وزن نیز نباید از جذب کلسیم غافل شوید.

 

 کلام آخر

خوب منتظر چه هستید؟ ماست یونانی یک غذای عالی برای کاهش وزن محسوب می‌شود، چون هم مقدار پروتئین آن زیاد است، هم چربی کمی دارد و هم کالری و قند آن پایین است. اگر هدف‌تان کاهش وزن است، ماست یونانی می‌تواند شما را به هدف‌تان برساند.

 

تهیه و ترجمه: اختصاصی مجله اینترنتی پریهان

منبع: swolverine.com

 

تمامی حقوق وب سایت محفوظ می باشد. | طراحی وب سایت توسط دارکوب