روش‌های قطع خونریزی پریود با قرص

قطع خونریزی پریود با قرص در بین زنان چیز بسیار رایجی است. دلایل زیادی برای متوقف کردن خونریزی پریود وجود دارد. شاید گرفتگی عضلات شدیدی را تجربه می‌کنید یا احساس خستگی می‌کنید. شاید خونریزی قاعدگی‌تان بر سبک زندگی‌تان تاثیر می‌گذارد و می‌خواهید آن را تغییر دهید. دلیلش هر چه باشد حتماً می‌دانید که همه قرص‌ها در پیشگیری از پریود یا قطع آن به‌طور یکسان عمل نمی‌کنند.

 

قطع خونریزی پریود با قرص

در ادامه مقاله از بخش داروها در مجله اینترنتی پریهان، چند قرص به شما معرفی می‌کنیم که می‌توانید برای قطع خونریزی پریود از آنها استفاده کنید:

 

آمیتیست

آمیتیسیت برای قطع خونریزی پریود

اولین قرص برای قطع خونریزی پریود که می‌خواهیم معرفی کنیم و توسط سازمان دارو و غذا تایید شده است، آمیتیست است. با مصرف این قرص پریودتان متوقف خواهد شد.

 

سیزنال

اگر بخواهیم در مورد قطع خونریزی پریود با قرص صحبت کنیم، قرص سیزنال یکی از مهم‌ترین این قرص‌ها است. از این قرص برای پیشگیری از بارداری نیز استفاده می‌شود. بدون نسخه پزشک این قرص را مصرف نکنید.

 

سیسونیک

سیسونیک

این قرص برای قطع خونریزی پریود استفاده می‌شود و می‌تواند پریودهای سنگین‌تان را تبدیل به پریودهای سبک کند. فقط این قرص یک ایراد دارد و آن هم این است که بسیار گران است.

 

کوارتت

کوارتت

برای قطع خونریزی پریود با قرص، کوارتت پیشنهاد می‌شود. این قرص توسط سازمان دارو و غذا تایید شده است و موجب افزایش استروژن می‌شود.

 

یاز  

قرص یاز برای قطع خونریزی

قرص یاز نه تنها برای پیشگیری از بارداری طراحی شده است، بلکه به درمان آکنه و اختلال پیش از قاعدگی (PMDD) نیز کمک می‌کند. برای قطع خونریزی قاعدگی هم می‌توانید از این قرص استفاده کنید.

 

جایگزین برای قرص

گزینه‌های دیگری برای قطع خونریزی قاعدگی وجود دارد. توصیه  می‌شود برای مصرف هرگونه قرص برای قطع خونریزی قاعدگی از پزشک کمک بگیرید. از دارچین برای قطع پریودی هم می‌توانید استفاده کنید.  در ادامه به برخی از روش‌هایی برای قطع خونریزی پریود اشاره می‌کنیم که ممکن است تاثیر داشته باشند و یا ممکن است تاثیر نداشته باشند. این روش‌ها عبارتند از:

  • دستگاه هورمونی داخل رحم (IUD)
  • ایمپلنت ضد بارداری
  • حلقه واژینال
  • چسب بارداری

تهیه و ترجمه: اختصاصی مجله اینترنتی پریهان

منبع: healthline.com

تمامی حقوق وب سایت محفوظ می باشد. | طراحی وب سایت توسط دارکوب