آیا قرص سرکه سیب برای لاغری شکم خوبه؟

مدتی هست که قرص سرکه سیب برای لاغری شکم در سراسر جهان بسیار معروف شده است. بسیاری ادعا می‌کنند که این قرص باعث کاهش وزن، کاهش سطوح کلسترول و کاهش قند خون می‌شود. بسیاری از افراد چون  نوشیدن سرکه سیب را دوست ندارند، به مصرف چنین قرصی روی آورده‌اند. در ادامه مقاله می‌خواهیم در مورد مزایا و معایب این قرص صحبت کنیم.

 

قرص سرکه سیب برای لاغری شکم چیست؟

سرکه سیب

طبق گزارش پریهان: قرص سرکه سیب برای لاغری شکم از تخمیر سیب با مخمر و باکتری حاصل می‌شود. مکمل‌های قرص سرکه سیب که به شکل قرص هستند حاوی شکل کم آب شده سرکه است. افرادی که بوی سرکه آنها را اذیت می‌کند یا از مزه آن خوششان نمی‌آید، می‌توانند از این قرص برای لاغری استفاده کنند.

مقدار سرکه سیب در هر قرص بستگی به برندی دارد که استفاده می‌کنید، اما به‌طور معمول هر یک کپسول یا قرص سرکه سیب برای لاغری شکم حاوی 500 میلی‌گرم سرکه سیب است که برابر با دو قاشق چایخوری (10 میلی‌لیتر) سرکه سیب مایع است. همچنین برخی از برندها حاوی ترکیبات دیگری نیز هستند که به سوخت‌وساز بدن کمک می‌کنند مانند فلفل هندی.

 

فواید

هنور تحقیقات کمی در مورد تاثیرات قرص سرکه سیب برای لاغری شکم وجود دارد. دانشمندان به این مورد مشکوک هستند که ترکیبات یافت شده در سرکه مایع ممکن است تولید چربی را کاهش دهد و توانایی بدن‌تان را برای استفاده از قند بهتر کند که منجر به مزیت‌های سلامتی سرکه سیب می‌شود. برخی از مزیت‌های سرکه سیب عبارتند از:

کاهش وزن

نوشیدن سرکه سیب ممکن است به کاهش وزن و کاهش چربی شکم کمک کند.

 

کنترل قند خون

ثابت شده است که سرکه سیب به کاهش سطوح قند خون کمک می‌کند.

 

کاهش کلسترول خون

مصرف سرکه سیب ممکن است به کاهش سطوح کلسترول و تری‌گلیسیرید خون کمک کند.

 

اکثر تحقیقات در مورد تاثیرات سرکه بر روی موش‌ها انجام گرفته است، اما مطالعات کمی هم بر روی انسان‌ها انجام گرفته است که نتایج اُمیدوارکننده‌ای را به همراه داشتند.یک مطالعه نشان داد افرادی که هر روز 15 الی 30 میلی‌لیتر سرکه سیب را به مدت 12 هفته نوشیدند، 0.9 الی 3.4 کیلوگرم نسبت به افرادی که از سرکه سیب برای کاهش وزن استفاده نکرده بودند، لاغرتر شده بودند.

مطالعه دیگری نیز نشان داد که یک گرم اسید استیک که ترکیب اصلی سرکه سیب محسوب می‌شود، هنگام ترکیب شدن با روغن زیتون موجب کاهش قند خون تا 34 درصد بعد از خوردن نان شد.

برای افرادی که مبتلا به دیابت نوع 2 هستند، نوشیدن روزانه ترکیبی از دو قاشق غذاخوری سرکه سیب و آب موجب کاهش سریع سطوح قند خون تا 4 درصد بعد از دو روز شد.

 

عوارض احتمالی

مصرف قرص سرکه سیب برای لاغری شکم می‌تواد منجر به عوارض جانبی منفی شود از جمله سوء‌هاضمه، تحریک گلو و پتاسیم پایین. این تاثیرات منفی به‌خاطر اسیدی بودن سرکه هستند. مصرف طولانی مدت قرص سرکه سیب می‌تواند تعادل اسیدی بدن را به هم بزند.

یک مطالعه شان داد افرادی که 25 گرم سرکه سیب را با صبحانه مصرف کردند به‌طور چشمگیری نسبت به افرادی که سرکه سیب مصرف نکرده بودند، حالت تهوع بیشتری داشتند. یک ارزیابی از بی‌خطر بودن قرص سرکه سیب برای لاغری شکم نشان داد که یکی از زنان شش ماه بعد از مصرف این قرص دچار تحریک گلو شد. علاوه بر این، یک مطالعه دیگر نیز نشان داد که یک زن 28 ساله دچار سطوح پتاسیم پایین و پوکی استخوان شد.

همچنین گزارش شده است که سرکه سیب مایع باعث فرسایش مینای دندان می‌شود.

 

دوز مصرفی و انتخاب مکمل

چون تحقیقات در مورد تاثیر قرص سرکه سیب برای لاغری شکم هنوز خیلی کم است، هیچ دوز مصرفی استانداردی برای آن پیشنهاد نشده است. توصیه پزشکان این است که مصرف روزانه یک الی دو قاشق غذاخوری (15 الی 30 میلی‌ لیتر) سرکه سیب رقیق شده در آب به‌نظر بی‌خطر می‌رسد و حتی برای بدن نیز مفید است.

اکثر برندهای قرص سرکه سیب برای لاغری شکم نیز همین مقدار مشابه را پیشنهاد می‌کنند. فقط باید بدانید که از چه مقدار سرکه سیب در هر قرص استفاده شده است. البته بسیاری از این قرص‌ها حاوی توضیحات دقیقی نیستند و ممکن است نفهمید که از چه مقدار سرکه سیب در هر قرص استفاده شده است. پس بهتر است از برندهای معتبر قرص سرکه سیب برای لاغری شکم استفاده کنید.

مصرف سرکه سیب مایع ممکن است بهترین روش باشد، چون از این طریق خواهید فهمید که چقدر سرکه سیب مصرف کرده‌اید.

 

نکته پایانی

سرکه سیب مایع ممکن است به کاهش وزن، کنترل قند خون و سطوح کلسترول بالا کمک کند. افرادی که از بو یا مزه آن خوششان نمی‌آید، می‌توانند از قرص سرکه سیب برای لاغری شکم استفاده کنند. دوز مصرفی این قرص هنوز به صورت دقیق مشخص نیست. توصیه می‌شود که به جای مصرف این قرص‌ها از خود سرکه سیب مایع استفاده شود. می‌توانید سرکه سیب را در آب رقیق کنید و آن را به سالاد یا سوپ‌تان اضافه کنید.

 

تهیه و ترجمه: اختصاصی مجله اینترنتی پریهان

منبع: healthline.com

تمامی حقوق وب سایت محفوظ می باشد. | طراحی وب سایت توسط دارکوب