چرا علائم خونریزی معده می‌تواند خطرناک باشد؟

علائم خونریزی معده ممکن است عوارض جدی در پی داشته باشد. منشاء خونریزی معده می‌تواند مری، معده یا بخشی از روده کوچک باشد که به اشتباه گمان شود خونریزی معده است. مقدار خونریزی که تجربه می‌کنید، می‌تواند بسیار کم باشد یا باعث تهدید زندگی شود. در بسیاری از مواقع، خونریزی آنقدر کم است که تنها از طریق آزمایش مدفوع می‌توان آن را تشخیص داد.

 

علائم خونریزی معده

بخش سلامت پریهان: یکی از علائم خونریزی معده این است که مدفوع‌تان تیره‌تر و چسبنده‌تر می‌شود. استفراغ همراه با خونریزی نیز یکی دیگر از علائم خونریزی معده است. اگر استفراغ‌تان شبیه پودر قهوه است، فوراً با پزشک متخصص مشورت کنید.

علائم خونریزی معده می‌تواند نشانه‌ای از یک بیماری خطرناک باشد. درمان فوری در این هنگام ضروری است. اگر هر کدام از علائم زیر را دارید، باید فوراً به پزشک مراجعه کنید:

رنگ پریدگی

ضعف

سرگیجه

کوتاهی نفس

روش‌های تسکین علائم

قبل از هر چیزی بهترین کار این است که اگر به خونریزی معده شک دارد، با پزشک مشورت کنید. اگر علائم خونریزی معده جدی باشند، ممکن است نیاز فوری به مراقبت داشته باشید تا علت آن تشخیص داده شود و بیماری درمان شود. اگر خونریزی جدی باشد، ممکن است بستری شوید.

اگر علت خونریزی معده‌تان هموروئید باشد، درمان‌های بدون نسخه ممکن است برای‌تان تاثیرگذار باشد. اگر درمان‌های خانگی برای درمان هموروئید تاثیرگذار نبودند، پزشک ممکن است از درمان حرارتی برای نازک کردن هموروئید استفاده کند یا اگر شدید باشد، احتمالاً نیاز به جراحی پیدا کنید. معمولاً آنتی‌بیوتیک‌ها می‌توانند باعث درمان عفونت شوند.

پزشک چگونه علت را تشخیص می‌دهد؟

معمولاً پزشک تشخیص علائم خونریزی معده و علت آن را با پرسیدن سوالات و سابقه بیماری شروع می‌کند. همچنین پزشک ممکن است درخواست آزمایش مدفوع کند یا شاید آزمایش‌های دیگر را نیز توصیه کند تا علائم کمخونی نیز بررسی شود.

 

تهیه و ترجمه: اختصاصی مجله اینترنتی پریهان

منبع: healthline

 

 

تمامی حقوق وب سایت محفوظ می باشد. | طراحی وب سایت توسط دارکوب