طریقه مصرف جینسینگ: 6 روش عالی برای استفاده از جینسینگ

احتمالاً با فواید بسیار زیاد جینسینگ آشنا هستید، اما طریقه مصرف جینسینگ را نمی‌دانید. با اینکه مصرف مکمل جینسینگ خیلی راحت‌تر است، اما اینکه از اصل بودن محصولی که استفاده می‌کنید مطمئن باشید، کار سختی است. حتی ممکن است برچسب روی محصولات، مقدار یا دوز دقیق مصرف را به‌صورت کامل نشان ندهد.

طریقه مصرف جینسینگ

پریهان: در ادامه می‌خواهیم به 10 روش متفاوت اشاره کنیم تا با طریقه مصرف جینسینگ آشنا شوید.

 

دمنوش جینسینگ  

دمنوش جینسینگ یکی از آسان‌ترین و البته مشهورترین روش‌های مصرف جینسینگ است. با درست کردن دمنوش و یا چای جینسینگ می‌توانید از مزیت‌های سالم ریشه این گیاه بهره‌مند شوید. دمنوش جینسینگ حاوی مواد مغذی بسیاری است که در مقایسه با کپسول‌های جینسینگ یا خوردن ریشه خشک شده این گیاه، هضم آن برای دستگاه گوارشی بسیار راحت‌تر است.

اگر از پودر جینسینگ استفاده می‌کنید، ابتدا آب را تا 208 درجه سانتی‌گراد حرارت دهید تا داغ شود. این دما بهترین دمای ایده‌آل برای استخراخ مواد مغذی جینسینگ است. سپس، دو الی 3 گرم از پودر جینسینگ را اضافه کنید که تقریباً برابر با 1 قاشق چایخوری است. البته می‌توانید از چای کیسه‌ای جینسینگ نیز استفاده کنید. سپس، به مدت 3 تا 5 دقیقه صبر کنید تا چای دم بکشد. طریقه مصرف جینسینگ با عسل نیز اینگونه است که  برای مزه‌دار کردن چای جینسینگ می‌توانید کمی عسل به آن اضافه کنید.

 

اضافه کردن پودر جینسینگ به قهوه

قهوه و جینسینگ، طعم فوق‌العاده‌ای را به وجود می‌آورند. چون جینسینگ می‌تواند تاثیر آرامبخشی بر بدن داشته باشد و موجب تقویت تمرکز می‌شود، هنگام ترکیب شدن با کافئین عالی می‌شود. برای ایجاد تمرکز و داشتن انرژی فراوان می‌توانید جینسینگ مصرف کنید.

برای اینکه قهوه را همراه با جینسینگ دم کنید، تقریباً دو گرم از پودر جینسینگ را همراه با 8 اونس قهوه دم کنید. این مقدار قهوه تقریباً برابر با 2 قاشق غذاخوری است. قهوه و جینسینگ را به‌طور نرمال مخلوط کنید و منتظر بمانید تا دم بکشد. این مخلوط را داخل ماگ بریزید و نوش جان کنید. برای خوشمزه‌تر کردن آن می‌توانید از عسل هم استفاده کنید.

 

پودر جینسینگ در اسموتی‌ها

یکی از موارد طریقه مصرف جینسینگ این است که از آن در اسموتی‌ها استفاده کنید. فقط کافی است 1 الی 2 قاشق غذاخوری پودر جینسینگ را در اسموتی مورد علاقه‌تان بریزید تا از مواد مغذی آن بهره‌مند شوید و انرژی لازم را نیز به‌دست آورید. برخی از میوه‌هایی که با جینسینگ مزه خوبی پیدا می‌کنند عبارتند از آناناس، انبه و هلو. اگر اسموتی دوست ندارید، می‌توانید جینسینگ را به ماست و یا اوتمیل‌تان اضافه کنید.

 

اضافه کردن ریشه خشک شده جینسینگ به سوپ مرغ

تا به حال از جینسینگ در سوپ استفاده کرده‌اید؟ اگر اضافه کرده باشید، حتماً متوجه شده‌اید که طعم سوپ چقدر خوشمزه می‌شود. می‌توانید جینسینگ را به خورشت هم اضافه کنید. سوپی که داخل آن جینسینگ ریخته باشید هم برای سرماخوردگی خوب است و هم باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می‌شود.

طریقه مصرف جینسینگ در سوپ بدین گونه است که بعد از اضافه کردن جینسینگ به سوپ باید حداقل 2 تا 4 ساعت منتظر بمانید تا تا زمانیکه ریشه جینسینگ کاملاً نرم شوند بگذارید تا بپزد. وقتی ریشه جینسینگ نرم شد، می‌توانید ریشه جینسینگ را از داخل سوپ بردارید، چون همه مواد مغذی آن در سوپ جذب شده است. همچنین می‌توانید ریشه جینسینگ را از داخل سوپ بردارید و خرد کنید سپس دوباره در سوپ بریزید.

 

چای یخی جینسینگ با لیمو و عسل

یکی از بهترین روش‌ها برای یاد گرفتن در مورد طریقه مصرف جینسینگ این است که آن را همراه با چای یخی میل کنید. جینسینگ تاثیر بسیار زیادی در خنک نگه داشتن بدن دارد. همچنین باعث کاهش استرس و بیشتر شدن آرامش می‌شود.

برای درست کردن چای جینسینگ، 4 الی 5 گرم پودر جینسینگ را به همراه چای کیسه‌ای در یک فنجان چای بریزید. آب با دمای 208 درجه را به جینسینگ اضافه کنید و 5 دقیقه منتظر بمانید تا دم بکشد. چای کیسه‌ای را بیرون بیاورید، کمی عسل به آن اضافه کنید و حداقل به مدت 2 ساعت در یخچال قرار دهید. وقتی چای سرد شد، آن را با یک لیوان پر از یخ میل کنید و با کمی لیمو آن را تزیین کنید.

 

دم کردن چای با استفاده از ریشه خشک شده و کامل جینسینگ

به جای استفاده از پودر ریشه جینسینگ، ریشه کامل جینسینگ را نیز می‌توانید برای تهیه چای جینسینگ استفاده کنید. فقط دم کشیدن این چای ممکن است کمی طول بکشد.

4 الی 5 گرم از ریشه کامل جینسینگ را در یک فنجان چای بریزید و روی آن آب با دمای 208 درجه بریزید. اجازه دهید ریشه کامل جینسینگ در دمای 208 درجه و به مدت 10 الی 15 دقیقه دم بکشد. هر چه ریشه جینسینگ بلندتر و ضخیم‌تر باشد، دم کشیدن آن طولانی‌تر خواهد بود. اما این نوع ریشه را می‌توانید برای چند بار استفاده کنید. ریشه‌های کوچک‌تر نیاز کمتری به دم کشیدن دارند. بعد از اینکه چای دم کشید، ریشه جینسینگ را از آن بیرون بیاورید و با کمی عسل مخلوط کنید و میل کنید. ریشه‌ها را می‌توانید روی یک حوله خشک کنید و 1 الی 2 بار دیگر یا تا زمانیکه طعم خود را از دست بدهند استفاده کنید.

منبع

 

تمامی حقوق وب سایت محفوظ می باشد. | طراحی وب سایت توسط دارکوب