چگونه از روغن نارگیل برای مو استفاده کنیم؟

روغن نارگیل برای مو قرن‌ها است که استفاده می‌شود و مزیت‌های زیادی برای سلامتی مو دارد. البته مردم از این روغن در موارد بسیاری استفاده می‌کنند از جمله پخت و پز و مرطوب‌سازی پوست. در این میان بسیاری از افراد هم برای سلامتی موها از این روغن استفاده می‌کنند. در ادامه به همه بایدها و نبایدهای این روغن برای مو اشاره می‌کنیم.

 نحوه استفاده از روغن نارگیل برای مو

در بخش  سلامت مو در پریهان به موارد کاربرد روغن نارگیل برای مو اشاره می‌کنیم تا بتوانید به کمک این روغن موهایی سالم و زیباتری داشته باشید:

 به‌عنوان نرم‌کننده

بعد از اینکه موهای‌تان را شامپو زدید، کمی روغن نارگیل به شانه بزنید و موهای‌تان را از وسط مو شانه کنید.

 

باز کردن گره مو

بعد از اینکه موهای‌تان را شامپو زدید، کمی روغن نارگیل به مو بزنید و شانه کنید تا گره موها باز شود.

 

به‌عنوان ماسک مو

روغن نارگیل را به موهای‌تان بزنید و بگذارید چند ساعت بماند (حتی اگر شده تمام شب بماند)، صبح بشوئید.

 

به‌عنوان محافظ مو قبل از شستشو

قبل از اینکه موهای‌تان را بشوئید روغن نارگیل به موهای‌تان بزنید. این کار باعث می‌شود از موهای‌تان در برابر آسیب محافظت کنید.

 

درمان مشکلات مرتبط با پوست سر

قبل از خواب، مقدار کمی از روغن نارگیل را به پوست سر بزنید و کمی ماساژ دهید. بگذارید تمام شب بماند. صبح با شامپو بشویید. از روغن ماکادمیا هم می‌توانید برای سلامت مو استفاده کنید.

 

این روش‌ها را می‌توانید به طور منظم استفاده کنید که تعداد دفعات استفاده از این روش‌ها به نوع موهای‌تان بستگی دارد. مقدار روغن نارگیل برای مو به طول و نوع موهای‌تان بستگی دارد. برای بسیاری از موها باید از وسط مو این روغن را بزنید تا موهای‌تان چرب نشود. بهترین روش این است که از مقدار کم روغن نارگیل استفاده کنید و به مرور زمان مقدار آن را افزایش دهید.

 

تهیه و ترجمه: اختصاصی مجله اینترنتی پریهان

منبع: healthline

 

تمامی حقوق وب سایت محفوظ می باشد. | طراحی وب سایت توسط دارکوب