بهترین دمنوش مناسب پریودی کدام است؟

دمنوش مناسب پریودی نه تنها باعث بهتر شدن چرخه قاعدگی‌تان می‌شود، بلکه بسیاری از علائم و تغییرات در بدن را نیز کاهش می‌دهد از جمله نفخ، گرفتگی عضلانی، خستگی و غیره. حدود 90 درصد زنان قبل از قاعدگی با علائم دردناکی مواجه می‌شوند که منجر به پریودهای دردناک می‌شود. اگر طرفدار دمنوش هستید ما هم با شما هم عقیده هستیم.

 

دمنوش مناسب پریودی

طبق گزارش پریهان، قبل از آنکه بهترین دمنوش مناسب پریودی را انتخاب کنید، بهتر است با انواع دمنوش‌های پریودی آشنا شوید:

دمنوش زنجبیل

دمنوش زنجبیل برای پریودی

دمنوش زنجبیل را می‌توان بهترین دمنوش مناسب پریودی نامید، چون این دمنوش باعث کاهش گرفتگی‌های قاعدگی می‌شود. زنجبیل غنی از خواص ضد التهابی و تسکین کننده درد است. یک بررسی نشان داد که استفاده از زنجبیل برای کاهش درد به‌طور چشمگیری درد و التهاب در دوران قاعدگی را کاهش داد.

یک مطالعه نشان داد سطوح درد در بین افرادی که در طول 3 الی 4 روز اول پریود از دمنوش زنجبیل استفاده کرده بودند، به‌طور چشمگیری کاهش یافت. بنابراین می‌توانید در دوران قاعدگی از این دمنوش استفاده کنید.

 

دمنوش بابونه

دمنوش بابونه

دمنوش بابونه می‌تواند به شما کمک کند تا بهتر بخوابید. همچنین دمنوش بابونه دارای خواص ضد التهابی و ضد اسپاسمی است که می‌تواند باعث تسکین گرفتگی‌های دردناک مرتبط با دردهای قاعدگی شود. یک مطالعه نشان داد که بابونه از تولید نیتریک اُکسید جلوگیری می‌کند که نقش مهمی در پاتوفیزیولوژی التهاب دارد. التهاب نیز مرتبط با گرفتگی قاعدگی است.

یک مطالعه دیگر نشان داد که زنانی که دو فنجان دمنوش بابونه در هر روز و به مدت یک هفته مصرف کرده بودند، در طول پنج روز اول قاعدگی هیچ گونه دردی را به مدت سه ماه تجربه نکرده بودند.

 

دمنوش رازیانه

دمنوش رازیانه به‌عنوان دمنوش مناسب پریودی گزینه عالی دیگری برای تسکین دردهای قاعدگی است. رازیانه پر از آنتی‌اُکسیدان‌هایی مانند ویتامین C و کوئرستین است که می‌تواند به کاهش التهاب کمک کند. یک مطالعه کوچک نشان داد که مصرف روزانه 30 میلی‌گرم دمنوش بابونه چهار بار در روز به مدت سه روز در شروع چرخه قاعدگی باعث کاهش چشمگیر دردهای قاعدگی می‌شود.

 دمنوش دارچین

دمنوش دارچین برای پریودی

حتماً بارها در مورد دارچین و قطع قاعدگی مطالب زیادی شنیده‌اید. دمنوش دارچین به‌عنوان دمنوش مناسب پریودی قرن‌ها است که به‌عنوان تسکین‌دهنده طبیعی استفاده می‌شود. دارچین دارای خواص آنتی‌اکسیدانی، ضد التهابی و ضد قارچی است که به هضم غذا، بهبود سطوح قند خون و کاهش دردهای قاعدگی کمک فراوانی می‌کند.

 

چای سبز

از چای سبز نیز می‌توانید به‌عنوان دمنوش مناسب پریودی استفاده کنید. چای سبز باعث کاهش سطوح استروژن می‌شود. این چای نه تنها انرژی‌تان را زیاد می‌کند، بلکه ممکن است به شما کمک کند تا گرفتگی‌تان نیز برطرف شود. یک مطالعه نشان داد زنانی که روزانه چای سبز می‌نوشیدند، کمتر به گرفتگی قاعدگی دچار شده بودند.

 

منبع

 

تمامی حقوق وب سایت محفوظ می باشد. | طراحی وب سایت توسط دارکوب