معرفی 2 دستگاه آر اف برای تنگی واژن و نحوه کارکرد آنها

دستگاه آر اف برای تنگی واژن یکی از ابزارهای جدیدی است که هم برای جوانسازی و هم برای تنگی واژن مورد استفاده قرار می‌گیرد. روند پیر شدن در بافت واژن همزمان با روند پیر شدن پوست اتفاق می‌افتد. تاثیرات پیر شدن واژن می‌توانند همراه با علائمی مانند شل شدن واژن، آتروفی واژن، اختلال ارگاسمی و بی‌اختیاری استرسی ادراری (SUL) باشند. اخیراً گزینه‌های ادراری محدود به پمادهای موضعی، هورمون تراپی و درمان با انواع ورزش و جراحی بوده است. اما به‌تازگی ابزارهایی برای کمک به مشکلات مرتبط با واژن وارد بازار شده‌اند.

 دستگاه آر اف برای تنگی واژن

در این مقاله از پریهان قصد داریم دو دستگاه آر اف برای تنگی واژن را به شما معرفی کنیم تا با کارکرد این دستگاه‌ها اشنا شوید. البته باید این را بدانید که تاکنون هیچ دستگاهی از نظر جوانسازی واژن مورد تایید FDA قرار نگرفته است. در کل، RF انقباض فیبریل کلاژن را تحریک می‌کند، موجب ترمیم زخم می‌شود و نوکلاژن‌زایی می‌کند. از این رو بافت واژن تنگ می‌شود. قطبیت دستگاه آر اف تعیین می‌کند که چگونه انرژی از بافت عبور کند. در اغلب اوقات مکانیسم‌های سردسازی برای جلوگیری از آسیب عصبی عروقی استفاده می‌شود. توصیه می‌کنیم از مواردی مانند زردچوبه برای تنگی واژن استفاده نکنید.

Viveve

Viveve medical نوعی دستگاه آر اف برای تنگی واژن است که بسیار مشهور است و تاثیر زیادی در تنگی واژن دارد. این دستگاه برای تنگ کردن واژن از فرکانس رادیویی سرد شده با کرایوژن برای حرارت دادن و سرد کردن ناحیه واژن استفاده می‌کند: فرآیندی که در آن تولید کلاژن تحریم می‌شود و سفتی واژن حفظ می‌شود. در طول درمان، وسیله کوچکی که یک یا دو اینچ است وارد واژن می‌شود. این وسیله پالس‌های انرژی را که تولید کلاژن طبیعی را تحریک می‌کنند، منتشر می‌کند. معمولاً طول جلسه درمانی بین 30 دقیقه تا 1 ساعت است و بیمار بعد از درمان بلافاصله می‌تواند به کارهای روزمره خود بپردازد. خیلی از زنان از هفت گیاه برای تنگی واژن استفاده می‌کنند که بهتر است در این مورد اطلاعات زیادی داشته باشید.

توصیه می‌کنیم در صورت استفاده از این دستگاه تا 48 ساعت رابطه جنسی نداشته باشید تا بافت واژن به خوبی ترمیم یابد. بسیاری از زنان در همان چند هفته اول متوجه تنگ شدن واژن می‌شوند، اما برای نتایج بهتر باید بین 6 تا 12 هفته منتظر بمانید.

شاید این سوال برایتان پیش آید که آیا این روش دائمی است؟ باید گفت که نه خیر این روش دائمی نیست، چون ناحیه واژن مثل بقیه اعضای بدن روند پیر شدن خودش را طی می‌کند. این درمان فقط برای یک سال است و ممکن است مدت طولانی‌تری هم دوام بیاورد. تنها روش جراحی دائمی است که در صورت انتخاب آن بهتر است از روش‌های مراقبتی پس از عمل تنگ کردن واژن باخبر باشید.

یکی از بهترین نتایجی که از این دستگاه خواهید گرفت این است که دیگر دچار خارش و سوزش واژن نخواهید شد و بعد از رابطه جنسی احساس رضایت خواهید کرد.

کسانی که دچار خارش، خشکی واژن، بی‌اختیاری ادرار، عدم رضایت از رابطه جنسی و دیگر علائم مرتبط با شل شدن واژن هستند می‌توانند از این دستگاه آر اف برای تنگی واژن استفاده کنند. زنان باردار و شیرده، گزینه‌های مناسبی برای درمان با این دستگاه نیستند.

 

ThermiVa

ThermiVa یک دستگاه آر اف برای تنگی واژن است که بسیار مورد مطالعه و تحقیق گرفته است. در این دستگاه از قدرت انرژی فرکانس رادیویی برای جوانسازی واژن استفاده می‌شود. انرژی حرارتی ایجاد شده در طول درمان موجب حرارت‌دهی به بافت واژن می‌شود که تولید طبیعی کلاژن را تقویت می‌کند. در واقع با این کار، دیواره‌های واژن تنگ می‌شود و بافت واژن دوباره جوان می‌شود.

این دستگاه برای کسانی که به‌دنبال تنگ کردن واژن بدون جراحی هستند یکی از بهترین گزینه‌ها است. این درمان غیر تهاجمی است و نیاز به بیهوشی و یا بخیه زدن ندارد.

همچنین زنانی که بعد از زایمان، یائسگی و یا فرآیند طبیعی پیر شدن واژن، تغییراتی را در واژن خود متوجه شده‌اند می‌توانند این روش را برای درمان خود انتخاب کنند. اگر بی‌اختیاری ادرار دارید، افتادگی مثانه دارید، خشکی واژن دارید یا در هنگام رابطه جنسی لذت نمی‌برید، می‌توانید این دستگاه را برای درمان خود انتخاب کنید.

بعد از اولین جلسه درمانی شاهد نتایج آن خواهید بود. ممکن است فقط یک جلسه درمانی نیاز داشته باشید، اما توصیه می‌کنیم تا جلسه سوم این درمان را ادامه دهید. مدت ماندگاری این روش بین 9 تا 12 ماه است. این دستگاه ایمن است و هیچ گونه عارضه جانبی ندارد.

 

منبع

 

تمامی حقوق وب سایت محفوظ می باشد. | طراحی وب سایت توسط دارکوب