درمان عفونت بانوان با شیاف های واژینال

شیاف های واژینال درمان های پزشکی و با اشکالی جامد و بیضی شکلی هستند که با استفاده از اپلیکاتور پلاستیکی و یا دست می توانند وارد واژن شوند. با گرم شدن دمای بدن شیاف در داخل واژن به مایع تبدیل می شوند.

برخی از این شیاف ها مانند شیاف ماریانا ، در دو نوع پودری و جذبی ارائه می شوند که ممکن است بسته به نوعشان جذب نشوند و یا نیاز باشد تا با شستشو خارج شوند.

شیاف واژینال اثر تسکین دهنده  از شرایطی که عفونت واژن را تحت تاثیر قرار می دهد را فراهم می کند. این شیاف ها همچنین به دلیل جذب سریع می توانند برای درمان عفونت ها موثر باشند.

در این مقاله راهنمای گام به گام نحوه استفاده از شیاف واژینال ارائه شده است. همچنین نگاهی به زمانی که افراد ممکن است از شیاف واژینال استفاده کنند، با اطلاعاتی در مورد آنچه که در هر مورد باید انتظار داشت را بررسی می کند.

نحوه استفاده از شیاف واژینال برای درمان عفونت

جلوگیری از نشتی

شاید بهتر باشد قبل از خواب از شیاف واژینال استفاده کنید. دراز کشیدن باعث کاهش نشت محصول در حالت نشسته یا ایستاده می شود.

پوشیدن نوار بهداشتی از لباس های زیر و ملحفه ها در برابر نشت محافظت می کند.

 

اطمینان از دوز صحیح

افراد می توانند در طول دوره قاعدگی از شیاف واژینال استفاده کنند. اما آنها باید به جای تامپون از نوار بهداشتی استفاده کنند زیرا تامپون ممکن است مقداری از دارو را جذب کند.

فرد باید دارو را تا زمانی که تجویز شده مصرف کند، حتی اگر علائم از بین بروند.اگر فردی یک نوبت را فراموش کرد، باید قبل از قرار دادن مجدد شیاف تا زمان مصرف نوبت بعدی صبر کند.

نحوه استفاده از شیاف ماریانا برای درمان عفونت

استفاده از این شیاف با شیاف های واژینال کمی متفاوت است.اولین تفاوت این است که شیاف ماریانا غیر جذبی حتما باید خارج شود.این نکته بسیار بسیار مهم است.تفاوت دوم عدم استفاده مداوم است.برای این منظور هفته ای یک الی دو بار استفاده از شیاف ماریانا برای درمان عفونت کافیست.

پیش از خرید شیاف ماریانا از اصالت کالای خریداری شده اطمینان حاصل کنید.می توانید برای اطمینان از خرید شیاف ماریانا اصل کالامال را انتخاب کنید.

بنا به ادعای این سایت نحوه مصرف شیاف ماریانا برای عفونت به شکل زیر است :

  1. شستشوی دست ها
  2. خیس کردن شیاف با دو قطره آب جوشیده هم دمای محیط
  3. شیاف کردن بین 4 تا 5 سانتی متر
  4. دراز کشیدن بمدت نیم ساعت
  5. شستشوی شیاف پس از یک ساعت
  6. استفاده از شیاف نهایتا هفته ای دو بار در فواصل منظم

لینک این مطلب

 

کاربردهای شیاف واژینال

شیاف واژن می تواند به درمان عفونت های قارچی و خشکی واژن کمک کند.شیاف های ضد بارداری نوع دیگری از شیاف واژینال هستند که برخی افراد از آن به عنوان نوعی پیشگیری از بارداری استفاده می کنند.شیاف ها بسته به هدفشان مدت زمان متفاوتی برای کار کردن نیاز دارند. اندازه و ترکیب شیمیایی یک شیاف نیز تعیین کننده سرعت حل شدن آن است.

شیاف های ضد بارداری حاوی یک اسپرم کش هستند که به دو طریق از بارداری جلوگیری می کند:

این ماده کفی ایجاد می کند که ورودی دهانه رحم را مسدود می کند تا اسپرم نتواند از آن عبور کند.

این اسپرم ها را بی حرکت می کند و می کشد، بنابراین آنها نمی توانند به رحم بروند.

افراد باید حداقل 10 دقیقه قبل از رابطه جنسی شیاف را وارد واژن کنند. انجام این کار زمان کافی برای ذوب شدن دارو را فراهم می کند و اسپرم کش را قادر می سازد تا پراکنده شود.اما این روش خیلی هم مطمئن نیست و در 70 در صد مواقع تاثیر گذار است.

عفونت قارچی واژن، که به عنوان کاندیدیاز واژینال نیز شناخته می شود، یک بیماری شایع است منبع مورد اعتماد. عفونت ناشی از ارگانیسم کاندیدا آلبیکنس است.

برخی از داروهای ضد قارچ هم به صورت کرم و هم به عنوان شیاف در دسترس هستند، مانند کلوتریمازول و میکونازول. این ها قدرت های مختلفی دارند و برای خرید بدون نسخه در دسترس هستند.

بسته به قدرت، دارو اغلب بین 3 تا 7 روز طول می کشد تا عفونت موجود را پاک کند. شیاف ها معمولاً به دوزهای کمتری نسبت به کرم ها نیاز دارند و زودتر علائم را تسکین می دهند.

پزشک می‌تواند یک دوره 14 روزه شیاف را برای عفونت‌های مخمری شدیدتر یا پیچیده‌تر تجویز کند.

هنگام استفاده از شیاف واژینال برای عفونت قارچی، ضروری است دوره توصیه شده را کامل کنید، حتی اگر علائم قبل از اتمام تمام داروها ناپدید شوند.

شیاف های طبیعی و گیاهی و ماریانا

برای چندین دهه، مردم از شیاف اسید بوریک به عنوان یک درمان جایگزین برای عفونت های قارچی مکرر واژن استفاده می کردند. اینها همچنین بدون نسخه در اکثر فروشگاه های بهداشتی و آنلاین در دسترس هستند.

یک مقاله مروری در سال 2011 به بررسی اثربخشی اسید بوریک در درمان کاندیدیازیس عود کننده واژن پرداخت. در 14 مطالعه، تعداد زنان بهبود یافته از عفونت بین 40 تا 100 درصد بود.

یک مطالعه آزمایشگاهی جدیدتر در سال 2018 نشان داد که اسید بوریک با محدود کردن رشد سویه‌های کاندیدا آلبیکنس و کاندیدا گلابراتا که به درمان دارویی مرسوم مقاوم شده‌اند، عمل می‌کند.

شیاف اسید بوریک ممکن است به ویژه برای افرادی که علائم کاندیدیازیس واژینال آنها پس از یک دوره طولانی درمان معمولی بهبود نمی یابد مفید باشد.

دیگر شیاف طبیعی شیاف ماریانا است که برای درمان عفونت و تنگ کنندگی بسیار مفید است.

نتیجه گیری

استفاده از شیاف های واژینال برای درمان بیماری های عفونی و کنترل ترشحات بسیار مفید است.همچنین برخی از این شیاف ها بعنوان اسپرم کش برای جلوگیری از بارداری کاربرد دارند.اما به هیچ عنوان از شیاف های شیمایی بدون نسخه پزشک استفاده نکنید.همچنین شیاف ماریانا نیز نباید بصورت بی رویه استفاده شود.برای درمان عفونت کمی صبور باشید.گاهی اوقات نوشیدن آب بیش از حد می تواند به درمان عفونت بسیار کمک کند.

 

 

 

تمامی حقوق وب سایت محفوظ می باشد. | طراحی وب سایت توسط دارکوب