5 راهکار برای درمان خونریزی شدید قبل از یائسگی

درمان خونریزی شدید قبل از یائسگی به‌وسیله تشخیص نوع خونریزی انجام می‌شود. در طول دوران قاعدگی، شما همن چیزی را از خونریزی دارید که بارها تجربه می‌کنید. اما در دوران قبل از یائسگی ممکن است نوع و مدت زمان خونریزی تغییر کند. وقتی وارد دوران پیش از یائسگی می‌شوید که بین 3 تا 5 سال طول می‌کشد، با همه این تغییرات روبه‌رو می‌شوید. البته برخی از این تغییرات قابل تغییر هستند.

 

درمان خونریزی شدید قبل از یائسگی

برای درمان خونریزی شدید قبل از یائسگی باید بدانید که چرخه قاعدگی هر زنی با زن دیگر متفاوت است، بنابراین ممکن است پیش از یائسگی متفاوتی نیز تجربه کنند. بسیاری از زنان پیش از یائسگی دچار خونریزی شدید می‌شوند و به دنبال درمان آن هستند. در این مقاله سعی داریم به روش‌های طبیعی برای درمان این نوع خونریزی اشاره کنیم:

بدن ما به تغییر حساس است. حتی استرس می‌تواند منجر به خونریزی‌های شدید شود. با دانستن این نکته خواهید فهمید تغییرات بزرگ در زندگی بر چرخه قاعدگی و خونریزی قبل از یائسگی تاثیر زیادی می‌گذارد.

 

داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی  (NSAIDih)

انتخاب NSAIDهای مانند ایبوپروفن می‌تواند موجب کاهش درد ناشی از خونریزی قبل از یائسگی می‌شود و باعث می‌شود خونریزی سبک‌تری را تجربه کنید. این داروها باعث کاهش پروستاگلاندین‌ها می‌شود- هورمون‌هایی که می‌تواند موجب درد و خونریزی شود. در حالیکه ایبوپروفن به‌عنوان درمان خونریزی شدید قبل از یائسگی می‌شود، برخی داروهای غیر استروئیدی مانند آسپرین را نباید برای این منظور استفاده کرد، آسپرین به شدید شدن جریان خون کمک می‌کند.

 

قرص‌های ضد بارداری

قرص‌های ضد بارداری و برخی روش‌های پیشگیری از بارداری مانند IUD باعث نازک شدن دیواره رحم می‌شود که مقدار خون را کاهش دهد. قرص‌های ضد بارداری می‌توانند به تنظیم چرخه قاعدگی قبل از یائسگی کمک کنند و دردهای ناشی از خونریزی را کاهش دهند یا حتی به متوقف شدن جریان شدید خونریزی کمک کنند. همچنین قرص‌های ضد بارداری می‌توانند به کاهش علائم پیش از یائسگی کمک کنند.

 

هورمون‌تراپی

اگر خونریزی شدید پیش از یائسگی به خاطر عدم تعادل هورمونی باشد، هورمون تراپی ممکن است به درمان خونریزی شدید قبل از یائسگی کمک کند. همچنین هورمون تراپی به متعادل شدن هورمون‌ها کمک می‌کند. همچنین هورمون تراپی ممکن است به درمان بیماری‌هایی مانند اندومتریوز نیز کمک کند که موجب درد و خونریزی شدید می‌شود.

 

داروهای دیگر

در برخی موارد، داروهای دیگری وجود دارند که توسط پزشک تجویز می‌شوند و می‌توانند برای درمان خونریزی شدید قبل از یائسگی کمک کنند. برخی از این داروها، داروهای NSAIDهای قوی‌تر، ترانگزامیک اسید و دسموپرسین هستند. این داروها باعث کاهش خونریزی می‌شوند.

 

تغییرات در رژیم غذایی

اگرچه تغییر در رژیم غذایی به طور کامل باعث توقف خونریزی نمی‌شود اما یک رژیم غنی از آهن می‌تواند به پیشگیری از کمخونی کمک کند. غذاهای غنی از آهن عبارتند از گوشت، لوبیا، غذاهای دریایی، مغزدانه‌ها، دانه‌ها و سبزیجات دارای برگ سبز. مصرف غذاهای غنی از ویتامین C نیز می‌تواند به جذب آهن بیشتر کمک کند مانند پرتقال، فلفل دلمه‌ای و بروکلی. همچنین از خوردن غذاهای حاوی قند فرآوری شده و کربوهیدارت‌های نشاسته‌ای خودداری کنید. این غذاها می‌توانند علائم خونریزی را تشدید کنند.

منبع

 

 

 

تمامی حقوق وب سایت محفوظ می باشد. | طراحی وب سایت توسط دارکوب