خواص پودر قهوه برای مو

این روزها خواص پودر قهوه برای مو بسیار مشهور شده است. اما آیا می‌توان از قهوه برای سلامت مو استفاده کرد؟ اگر اینطور است پودر قهوه چه تاثیری بر مو می‌گذارد؟ بر طبق تحقیقات، پودر قهوه بر ظاهر و بافت موها به روش‌های مختلفی تاثیر می‌گذارد.

 

خواص پودر قهوه برای مو

در ادامه از بخش سلامت مو در پریهان با خواص پودر قهوه برای مو آشنا می‌شویم:

بازیابی رشد مو

یکی از خواص پودر قهوه برای مو این است که می‌تواند ریزش مو را تقویت کند و رشد مجدد موها را تقویت کند. ریزش مو می‌تواند در هر سنی اتفاق بیفتد که هم بر مردان و هم بر زنان تاثیر می‌گذارد. در مورد طاسی مردان، ریزش مو معمولاً زمانی اتفاق می‌افتد که دی‌هیدروتستسترون (DHT) (یک هورمون جنسی) به فولیکول‌های مو آسیب وارد می‌کند. زنای که DHT زیادی نیز دارند می‌توانند ریزش مو را تجربه کنند.

آسیب به فولیکول مو به‌تدریج اتفاق می‌افتد که منجر به طاسی می‌شود. اما بر طبق تحقیقات، پودر قهوه می‌تواند رشد مو را تقویت کند و ریزش مو را نیز متوقف کند. قهوه می‌تواند رشد موها را سریع‌تر کند و موها محکم‌تر شوند. همچنین ظاهر موها را پُرتر را نشان می‌دهد. قهوه، معجون رشد سریع مو است. این نکته رو هم به یاد داشته باشید که قهوه برای کبد چرب خوبه.

 

نرم‌تر و درخشان‌تر کردن موها

شستن موها با پودر قهوه ممکن است موجب تقویت موها و درخشان‌تر شدن موها شود. یکی از خواص پودر قهوه برای مو این است که می‌تواند باعث نرم‌تر شدن ساقه مو شود. این کار به از بین رفتن وزوز موها کمک می‌کند.

برطرف کردن سفیدی موها  

اگر به‌دنبال روشی برای رهایی از سفید شدن موها هستید، آبکشی با پودر قهوه یکی از بهترین روش‌ها است. برای اینکه به بهترین شکل نتیجه بگیرید از قهوه قوی مانند اسپرسو استفاده کنید.

 

نحوه استفاده

برای اینکه از خواص پودر قهوه برای مو استفاده کنید، طبق دستورالعمل زیر عمل کنید:

  1. ابتدا پودر قهوه را در 2 الی 4 فنجان دم کنید، البته مقدار آن به طول موهای‌تان بستگی دارد. وقتی کاملاً سرد شد، آن را داخل بطری اسپری بریزید.
  2. موهای‌تان را با نرم‌کننده بشویید. وقتی که مو هنوز کمی خیس است، از قهوه دم کرده به موهای‌تان اسپری کنید.
  3. سپس، موهای‌تان را به مدت چند دقیقه ماساژ دهید. با یک محافظ موهای‌تان را بپوشانید. بعد از 20 دقیقه بشویید.

تهیه و ترجمه: اختصاصی مجله اینترنتی پریهان

تمامی حقوق وب سایت محفوظ می باشد. | طراحی وب سایت توسط دارکوب