خواص سرم کلاژن که بی‌نظیر هستند!

قبل از اینکه در مورد خواص سرم کلاژن صحبت کنیم، باید دقیقاً بدانید که چرا به یک سرم کلاژن نیاز دارد و باید بدانید که سرم کلاژن چیست. چرا می‌خواهید از این سرم برای مراقبت از پوست‌تان استفاده کنید؟ اگر بخواهیم به‌طور خلاصه بگوییم، می‌توانیم بگوییم که کلاژن نوعی پروتئین است، اما هر نوعی از پروتئین نیست. کلاژن فقط در پوست‌تان یافت نمی‌شود، بلکه در استخوان‌ها، بافت‌ها (مانند مفصل‌ها، غضروف‌ها و تاندون‌ها) و حتی در عضلات نیز یافت می‌شود. در حقیقت، تقریباً یک سوم از مقدار کل پروتئین بدن‌تان از کلاژن ساخته شده است و سه چهارم کل وزن پوست‌تان را کلاژن تشکیل می‌دهد.

در واقع دو نوع کلاژن در بدن وجود دارد. اولین کلاژن، کلاژن درون‌زا است که به‌طور طبیعی در بدن‌تان تولید می‌شود. این نوع کلاژن برای انواع کارکردها استفاده می‌شود مانند حفظ سلامت پوست و انعطاف‌پذیری.

دومین نوع کلاژن، کلاژن بیرون‌زا است که بدن‌تان آن را تولید نمی‌کند و از منابع بیرونی به دست می‌آید مانند مکمل‌ها. در کل هدف این نوع کلاژن، حفظ سفتی پوست است.

 

خواص سرم کلاژن

خواص سرم کلاژن عبارتند از:

 

آبرسانی عمیق به پوست  

داشتن پوست خشک ضرورتاً به این معنی نیست که پوست‌تان سریع‌تر پیر می‌شود. اما اگر سن‌تان بیشتر شود، پوست‌تان خشک‌تر خواهد شد. نتیجه‌گیری منطقی آن است که هر چه پوست‌تان بیشتر آبرسانی شود، پوستی جوان‌تر خواهید داشت. ثابت شده است که پپتیدهای کلاژن باعث بهبود مقدار رطوبت پوست می‌شود.

با افزایش سطوح رطوبت پوست، نه تنها پوستی جوان خواهید داشت، بلکه پوست‌تان سالم‌تر نیز خواهد شد. وقتی از سرم کلاژن استفاده می‌کنید، رطوبت از طریق هوا وارد پوست‌تان می‌شود.

 

کاهش خطوط ریز صورت

یکی از خواص سرم کلاژن این است که پپتیدهای کلاژن، خطوط ریز صورت‌تان را کاهش می‌دهند. به‌عبارت دیگر، استفاده از سرم کلاژن فقط برای این نیست که ظاهری زیبا داشته باشید. در واقع، این سرم به شما کمک می‌کند تا چین‌وچروک‌تان کاهش یابد. کاربرد سرم کلاژن باعث بهبود مقدار لیپید در پوست می‌شود. این بدین معنا است که پوستی سالم‌تر خواهید داشت که کمتر خشک می‌شود.

 

بهبود بافت پوست

یکی دیگر از خواص سرم کلاژن این است که به بهبود بافت پوست کمک زیادی می‌کند. این بدین معنا است که با استفاده از این سرم فقط چین و چروک‌تان کاهش نمی‌یابد، بلکه قابلیت ارتجاعی پوست‌تان نیز بهتر خواهد شد. در اینجا می‌خواهیم یک مثال بزنیم که تعجب خواهید کرد. وقتی وزن کم می‌کنید، بافت پوست‌تان تحت تاثیر قرار می‌گیرد. این امر منجر به شل شدن و افتادگی پوست می‌شود.

اشعه ماوراء بنفش نیز می‌تواند به بافت پوست‌تان آسیب وارد کند. اما با استفاده از سرم کلاژن، پوست‌تان سفت‌تر و محکم‌تر خواهد شد و نیازی نیست نگران این مسائل باشید. جالب این جاست که این خواص طولانی‌مدت هم هستند. اما فراموش نکنید، هر چه بیشتر از سرم کلاژن استفاده کنید، نتیجه بهتری دریافت خواهید کرد.

 

محافظت در برابر پاتوژن‌ها

یکی دیگر از خواص سرم کلاژن این است که از پوست‌تان در برابر پاتوژن‌های آسیب‌زا محافظت می‌کند. این سرم به حفظ تعادل pH صورت کمک زیادی می‌کند. فراموش نکنید که صورت‌تان نسبت به هر گونه تغییری حساس است و پپتیدهای کلاژن می‌توانند از پوست‌تان در برابر این تغییرات محافظت کنند. با حفظ تعادل pH صورت می‌توانید از بیماری‌های پوستی مانند درماتیت و حتی آکنه در امان بمانید.

 

درخشندگی پوست

پوست درخشان با سرم کلاژن‌ساز

بسیاری از مردم عاشق درخشان شدن پوست‌شان هستند. با افزایش سطوح آبرسانی پوست، بهبود بافت پوست و از بین بردن خطوط ریز صورت و منفذهای پوستی، متوجه خواهید شد که پوستی درخشان دارید و از دیدن خودتان در آینه لذت خواهید برد.

 

آنتی‌اُکسیدان‌های ضد پیری  

همه ما در مورد فواید آنتی‌اُکسیدان‌ها چیزهای زیادی شنیده‌ایم. اما مکانیسم فعالیت یک آنتی‌اُکسیدان چیست و چگونه به سلامت پوست کمک می‌کند؟

در طی یک روز، بدن‌تان تعداد زیادی اُکسیدان یا رادیکال‌های آزاد تولید می‌کند. این رادیکال‌ها به سلول‌های بد و DNAتان آسیب وارد می‌کنند. وقتی این اتفاق می‌افتد، بدن‌تان سریع‌تر پیر می‌شود. با این‌وجود، پپتیدهای کلاژن، آنتی‌اُکسیدان‌های قدرتمند مشهوری هستند. اسیدهای آمینوی هیدروفوبیکی یافت‌شده در داخل یک سرم کلاژن می‌تواند آسیب اُکسایشی ایجاد شده در اثر رادیکال‌های آزاد را خنثی کند که منجر به داشتن پوستی سالم‌تر می‌شود.

 

نتایج طولانی‌مدت

آخرین خواص سرم کلاژن که مهم‌ترین خاصیت آن محسوب می‌شود این است که خیلی زود متوجه تغییرات خواهید شد، اما مسئله به همین جا ختم نمی‌شود. در طی زمان با استفاده مکرر از سرم کلاژن می‌توانید شاهد نتایج طولانی‌مدت آن باشید. حتی ساعت‌ها پس از استفاده از آن، پوست‌تان سالم و درخشان خواهد ماند. با هر بار استفاده از آن، پوست‌تان بهتر خواهد شد. البته این بدین معنا نیست که با دیدن نتایج، استفاده از سرم کلاژن را متوقف کنید. اگر استفاده از سرم را متوقف کنید، پوست‌تان کم کم مثل قبل می‌شود. پس باید به استفاده از سرم کلاژن ادامه دهید. مراقبت از پوست یک روند دائمی است و نمی‌توان آن را متوقف کرد.

حرف آخر

در این مقاله به خواص سرم کلاژن اشاره کردیم و نشان دادیم که استفاده از سرم کلاژن چقدر می‌تواند ظاهر و پوست‌تان را تغییر دهد. اگر می‌خواهید از بهترین محصولات مراقبت از پوست استفاده کنید، حتماً سرم کلاژن را در اولویت قرار دهید. این سرم باعث آبرسانی عمیق، ترمیم بافت چوست و حتی درمان مشکلات مرتبط با بافت پوست می‌شود که در نهایت پوستی درخشان و سالم خواهید داشت.

تهیه و ترجمه: اختصاصی مجله اینترنتی پریهان

منبع: clearstemskincare.com

 

 

 

 

تمامی حقوق وب سایت محفوظ می باشد. | طراحی وب سایت توسط دارکوب