همه چیز در مورد تاثیر ویتامین ث بر پریود

تاثیر ویتامین ث بر پریود یکی از مسائل مهمی است که ممکن است تاثیر زیادی بر پریودتان بگذارد. اکثر ما زمان پریود بعدی‌مان را می‌دانیم، اما خیلی وقت‌ها پریود یا چرخه قاعدگی زودتر از حد انتظارمان فرا می‌رسد. استرس، دارو، مصرف ویتامین و هر چیز دیگری می‌تواند بر چرخه قاعدگی‌تان تاثیر بگذارد. آیا شنیده‌اید که ویتامین ث منجر به پریودهای زودهنگام می‌شود؟

 

تاثیر ویتامین ث بر پریود

طبق گزارش مجله پریهان در بخش تغذیه در دوران پریودی، تاثیر ویتامین ث بر پریود به این دلیل مهم است که ویتامین ث نقش مهمی را در سلامت زنان بازی می‌کند. ویتامین ث سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند، از سلامت قلب و عروق محافظت می‌کند و باعث درخشندگی پوست می‌شود. از زمان شیوع بیماری کرونا، مصرف ویتامین ث هم چند برابر شد و همین باعث شد تا این ویتامین بر چرخه قاعدگی زنان تاثیر بگذارد.

 

آیا ویتامین ث باعث تاخیر در پریود می‌شود؟

ویتامین ث می‌تواند بر روی هورمون‌هایی که نقش مهمی را در پریودتان بازی می‌کنند، بگذارد. ویتامین ث می‌تواند باعث افزایش سطوح هورمون استروژن شود و در عین حال سطوح پروژسترون را به‌طور همزمان کاهش دهد. این تغییرات هورمونی می‌توانند منجر به انقباضات رحمی شوند و باعث شوند فرد پریود شود. اما با این وجود، هیچ‌گونه شواهد علمی هنوز وجود ندارند که نشان دهند ویتامین ث بر چرخه قاعدگی تاثیر می‌گذارد و باعث پریود زود هنگام می‌شود. اگر دچار پریودهای سنگین می‌شوید، باید بدانید که چه دمنوشی خونریزی را قطع می‌کند.

 

تغییرات قاعدگی

چرخه قاعدگی می‌تواند به دلایل مختلفی تغییر کند. یک دلیل تعداد روزهای ماه است که تغییر می‌کند. افزایش وزن نیز می‌تواند بر پریودتان تاثیر بگذارد. حتی کاهش وزن قابل توجه نیز پریود را مختل می‌کند.

عدم تعادل هورمونی، قرص‌های ضد بارداری، انواع عفونت‌ها می‌توانند منجر به تاخیر افتادن پریود شوند. استرس بیش از حد، اضطراب و دارو نیز می‌توانند موجب به تاخیر افتادن پریود شوند. زنان به دلیل اینکه هر ماه پریود می‌شوند می‌توانند به کمخونی مبتلا شوند. ویتامین ث به جذب بهتر آهن کمک می‌کند. طبق مطالعات، افرادی که دچار کمبود آهن هستند، دچار کمبود ویتامین ث نیز هستند.

 

تهیه و ترجمه: اختصاصی مجله اینترنتی پریهان

تمامی حقوق وب سایت محفوظ می باشد. | طراحی وب سایت توسط دارکوب