۶ روش برای بند آوردن خونریزی قاعدگی با طب سنتی

بند آوردن خونریزی قاعدگی در طب سنتی از اهمیت زیادی برخوردار است و باید قبل از اینکه برای قطع خونریزی پریودی از گیاهان استفاده کنید، شناخت کافی در مورد این گیاهان داشته باشید. خونریزی‌های سنگین در دوران پریودی ممکن است نرمال باشد، اما این خونریزی ممکن است باعث مختل شدن امور روزمره‌تان شود و نیاز به استراحت داشته باشید.

بند آوردن خونریزی قاعدگی با طب سنتی

برای بند آوردن خونریزی قاعدگی با طب سنتی می‌توانید از روش‌های زیر استفاده کنید:

ملاس سیاه

ملاس سیاه یکی از بهترین روش‌ها برای بند آوردن خونریزی قاعدگی با طب سنتی است. ملاس سیاه چون دارای خواص ضد انعقادی است به توقف تشکیل لخته‌های خونی کمک می‌کند و باعث می‌شود تا خونریزی کمتری را تجربه کنید و حتی ممکن است قاعدگی‌تان قطع شود. همچنین ملاس سیاه به تنظیم مقدار خون از دست رفته در طول دوران قاعدگی کمک می‌کند.

 • بهترین روش برای مصرف ملاس سیاه، اضافه کردن ۱ تا ۲ قاشق چایخوری ملاس سیاه به یک فنجان آب گرم یا یک فنجان شیر است.
 • می‌توانید در دوران قاعدگی روزی دو فنجان چای ملاس سیاه بنوشید، یکبار در صبح و یک بار شب قبل از خواب.

سرکه سیب  

سرکه سیب در طب سنتی

سرکه سیب نیز برای بند آوردن خونریزی قاعدگی با طب سنتی بسیار عالی عمل می‌کند. اگر خونریزی شدید قاعدگی را تجربه می‌کنید و علائمی مانند سردرد ناخوشایند، تحریک‌پذیری و ضعف  دارید، سرکه سیب می‌تواند درمان خوبی برای شما باشد.

برای کمک به تنظیم قاعدگی به کمک سرکه سیب، یک تا دو قاشق غذاخوری سرکه سیب را به یک لیوان آب اضافه کنید. برای اینکه بهترین نتیجه را از مصرف سرکه سیب در دوران قاعدگی بگیرید، این مخلوط را روزی سه بار در دوران قاعدگی مصرف کنید.

 

تمشک قرمز

تمشک قرمز برای قطع خونریزی پریودی

برگ تمشک قرمز برای بند آوردن خونریزی قاعدگی با طب سنتی بسیار مفید است و کسانی که خونریزی شدید قاعدگی را تجربه می‌کنند، می‌توانند از تمشک قرمز استفاده کنند. تمشک قرمز پر از تانین است که به تقویت عضلات رحم کمک می‌کند، از این رو گرفتگی شکمی را نیز تسکین می‌دهد.

 • می‌توانید برگ خشک شده تمشک قرمز را به‌صورت چای مصرف کنید. برای درست کردن چای برگ تمشک، یک قاشق غذاخوری برگ خشک شده تمشک قرمز را به یک فنجان آب جوشیده اضافه کنید. ۱۰ دقیقه منتظر بمانید تا دم بکشد. این چای را سه بار در روز میل کنید. بهتر است یک هفته مانده به پریود خوردن این چای را شروع کنید تا تمام شدن پریود ادامه دهید.

 

فلفل قرمز

می‌توانید از فلفل قرمز برای بند آوردن خونریزی قاعدگی با طب سنتی استفاده کنید. فلفل قرمز به کاهش خونریزی قاعدگی کمک می‌کند. همچنین فلفل قرمز ممکن است به متعادل کردن جریان خون بدن کمک کند. علاوه بر این، فلفل قرمز باعث کاهش علائم شدید خونریزی می‌شود.

 • برای مصرف فلفل قرمز در دوران قاعدگی می‌توانید نصف قاشق چایخوری پودر فلفل قرمز را در یک لیوان آب گرم بریزید.
 • می‌توانید کمی هم عسل به این مخلوط اضافه کنید. این مخلوط را روزی دو تا سه بار در طول دوران قاعدگی بنوشید تا جریان خونریزی تنظیم شود.

 

 

دانه گشنیز

دانه گشنیز فواید بسیاری دارد که کنترل خونریزی قاعدگی یکی از این فواید محسوب می‌شود. دانه گشنیز می‌تواند بر هورمون زنانه و کارکرد رحم در طول دوران قاعدگی تاثیر بگذارد.

 • برای اینکه از بذر گشنیز برای بند آوردن خونریزی قاعدگی با طب سنتی بهترین نتیجه را بگیرید، یک قاشق چایخوری دانه گشنیز را در ۲ فنجان آب بجوشانید و منتظر بمانید تا حجم آب نصف شود.
 • بعد از اینکه دانه گشنیز را داخل لیوان ریختید، کمی عسل به آن اضافه کنید.
 • روزی دو تا سه بار این مخلوط را میل کنید.

دارچین

دارچین در کاهش خونریزی قاعدگی نقش مهمی را دارد، مخصوصاًخونریزی‌هایی که ناشی از فیبروئیدهای رحمی هستند. همچنین این گیاه دارای خواص ضد التهابی و ضد انقباضی است که بر تسکین گرفتگی قاعدگی کمک می‌کند.

 • برای درست کردن چای دارچین برای قطع خونریزی، یک قاشق چایخوری پودر دارچین را به یک فنجان آب جوشیده اضافه کنید.
 • چند دقیقه منتظر بمانید.
 • حالا عسل را اضافه کنید.
 • روزی دوبار میل کنید.

منبع

 

تمامی حقوق وب سایت محفوظ می باشد. | طراحی وب سایت توسط دارکوب